SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Rechaud 5772224
*
nr 577 2224
Rechaud
Pläter, Empirestil, längd: 40
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 14 april 2009
kl 19:33:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/4 17:35:44
1
Vinnande bud
14/4 14:07:07
2
400 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil nysilver pläter rechaud silver ädelmetall
-
6073 Bestick
88 delar, Nysilver, Gense, Svenskt Spets, 60 kniva..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:41
-
5189 Bestick
nysilver, ca 50 del
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:53
-
5178 Dosor
ett par, silver London. Diameter: 9 cm. Vikt: 124g..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:22
-
6045 Fat
silver, Importstämplar, diameter: 29. Vikt: 630g ca
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:58
-
6044 Fat
silver, Stockholm, 1914, gravering. Diameter: 24,5..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:02
-
6112 Frukostset
Brödhållare + knivställ, nysilver. Höjd: 23 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:50
*
Rechaud
nr 577 2224
Rechaud
Pläter, Empirestil, längd: 40
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 14 april 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/4 17:35:44 | 1 | Vinnande bud |
14/4 14:07:07 | 2 | 400 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil nysilver pläter rechaud silver ädelmetall
-
6073 Bestick
88 delar, Nysilver, Gense, Svenskt Spets, 60 kniva..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:41 -
5189 Bestick
nysilver, ca 50 del
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:53 -
5178 Dosor
ett par, silver London. Diameter: 9 cm. Vikt: 124g..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:22
-
6045 Fat
silver, Importstämplar, diameter: 29. Vikt: 630g ca
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:58 -
6044 Fat
silver, Stockholm, 1914, gravering. Diameter: 24,5..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:02 -
6112 Frukostset
Brödhållare + knivställ, nysilver. Höjd: 23 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:50